Fixed Gear on-line shop!

piątek, 18 czerwca 2010

"ostre koło" - zaproszenie
Zapraszamy na wernisaż wystawy Ostre Koło, który odbędzie się 25.06 o godz. 17.30 w SPOT. Wystawa inauguruje cykl ekspozycji zatytułowany Samizdat+ którego celem jest prezentowanie potencjału kreatywnego drzemiącego w tym, co nieprofesjonalne, w oddolnych, często anonimowych formach projektowania i wytwarzania przedmiotów oraz zmieniających się relacji pomiędzy zawodowcami i amatorami, pomiędzy przemysłem kulturowym, a konsumentami.

Co to jest ostre koło?

To rower o bardzo prostej, minimalistycznej, ale też przemyślanej konstrukcji, wydobywającej istotę tego środka transportu. Ostre koło to rower pozbawiony wszelkich zbędnych elementów- przerzutek, dużej ilości zębatek, linek, hamulców, a nawet wolnobiegu. Ręcznie budowany, spersonalizowany, o wielu zastosowaniach. Klasycznie piękny, ale też nowoczesny i dynamiczny. Rower, którym pasjonują się dziś młodzi ludzie w największych metropoliach świata: Tokio, Nowym Jorku, Berlinie, czy Londynie.

Wystawa prezentuje nie tylko różne warianty tego przybierającego różne oblicza fenomenu, ale także przejawy specyficznej kultury jak wyrosła wokół tego, na pierwszy rzut oka prostego, roweru. Tworzą ją ludzie, którzy sami składają ostre koła, wykonują gadżety z nim związane, eksplorują ulice w poszukiwaniu adrenaliny i nowego doświadczania przestrzeni miasta.

Fixed Jam

Wystawa jest jednym z wydarzeń trwającej od 25 do 27 czerwca imprezy dla pasjonatów ostrego koła- Fixed Jam. W ramach tego eventu organizatorzy, czyli sklep i warsztat Fixed Freaks, przewidzieli także turniej bikepolo, szereg wyścigów i konkursów oraz imprezy muzyczne. Więcej szczegółów na fixedjam.blogspot.com oraz fixedfreaks.blogspot.com


Autorzy wystawy: Łukasz Koprowski, Łukasz Sokołowski, Jakub Kujawski, (Fixed Freaks)
Koordynatorzy wystawy: Maciej Frąckowiak, Marek Krajewski
Kontakt: 516015523, fixedfreaks@gmail.com , fundacja@spot.poznan.pl

Ekspozycja: 25.06-04.07
Wernisaż: 25.06, godz. 17:30

SPOT. Dolna Wilda 87, Poznań
spot.poznan.pl
spotmag.pl


Organizatorzy: Fixed Freaks i Fundacja SPOT.
Współpraca: Instytut Socjologii UAM

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz